Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

♥♥♥ahoj bude brzo králičí valentýn♥♥

♥♥o králíčkách♥♥

 

Králík domácí (Oryctolagus cuniculus f. domesticus) je domestikovaná forma evropského králíka divokého. Dnes je uznáváno asi 100 plemen králíků (65 základních, zbytek jsou rexové a zakrsklá plemena).

Zakrslá plemena jsou oblíbeným zvířetem chovaným jako společníci, hlavně v městských bytech. Zpravidla se chovají v klecích, která by měla mít minimální rozměry 40 x 70 cm, výška aspoň 40 cm. V kleci by měla být podestýlka (např. hobliny) a je nutno si uvědomit, že králík nemůže být jenom v kleci, potřebuje i výběh.

Ideální je chovat dvě samice, nejlépe z jednoho vrhu - králící přirozeně žijí ve skupinách. Dva samce ale společně chovat nelze. Králík je citlivý na hluk, jeho klec by proto měla být v tiché části bytu a také by neměl přicházet do styku s tabákovým kouřem.

V domácnostech se často stává, že králík příliš ztuční - základem krmení by mělo být kvalitní luční seno, v létě přídavek zeleného krmení. Jadrná krmiva jen v malém množství, jinak tloustne. Jako zdroj vitamínů se hodí ovoce nebo zelenina, nutností jsou větvičky ovocných stromů nebo tvrdé pečivo na ohryz.

 

 

 

 

tady jsou dva obrázky!!

kralicek5

tihle jso moc hezcí,ale drazí!!!kralik3tjá mám tu keramickou a tu poslední napáječku

 

 

Miska - jakou misku si pořídíte, to je celkem jedno. Mezi doporučené patří určitě keramické. Jsou těžké a králík ji nemůže převrhnout. Jednou z dobrých misek je i zavěšovací, která se zavěsí na klec a králík ji taktéž nemůže převrhnout.
Napáječka - Napáječka se králíkům kupuje stejná jako pro ostatní hlodavce, jenom přiměřeně veliká.
miska
 
miska 2
napaječka

 

tak to je další!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Králíci pravidelně a každý den, pečují o svůj kožíšek.

Během línání ( výměny srsti ) : U  králíka, který žije v bytě, může toto období trvat i několik měsíců, proto by jste měli králíka pravidelně kartáčovat. Kartáčování se králíkovi velice líbí, jelikož slouží i jako masáž a to zlepšuje prokrvení jeho kůže a díky tomu králíčkovi roste nová srst.

Zakrslý králík s normální délkou srsti : Tito  ušáci by se měli kartáčovat měkkým kartáčem nebo rukavicí s gumovými hroty

Dlouhosrstí kříženci : Jelikož jejich srst má sklony k zacuchávání, musíme je kartáčovat důkladně každý den a to kartáčem se zahnutými kovovými zuby

 

tady dám něco o kálíčkách!!

je to zajímavý!!!

 

 

imagePro přežití v přírodě museli být králíci tiší a nenápadní, aby nepřilákali nepřítele, z toho důvodu i králíci domácí, vydávají nepatrně zvuků a pokud přece jen nějaký zvuk vydají, je to  pouze v konfliktních případech a nebo při páření.

Pištění : Úzkostlivý nářek, kterým se projevují mláďata, například, když je poprvé vyndáte z hnízda, abyste je zkontrolovali. Také mládě položené mimo hnízdo, může takhle úzkostlivě pištět.

Reptání : Krátké a rychle po sobě následující projevy nespokojenosti. Takhle reptá například králík, který se po výběhu vrátí zpět do klece.

Bručení : Nejčastěji jej vydává sameček ihned po pohlavním aktu a nebo, když si samečci namlouvají samičku.

Prskání a vrčení : Je vždy znamením odporu nebo agrese, po kterém může následovat rychlý útok.

Křik : Signalizuje pouze smrtelnou hrůzu, například když králíka chytí třeba dravec, anebo umírá na srdeční  infarkt.

Silné skřípání zuby : Znamená to vždy velikou a silnou bolest králíčka.

Tiché drmolení : Při drbání a mazlení králík mele čelistmi. Je to vždy znamení spokojenosti.

Bubnování ( dupání ) : znamená vždy silné rozčílení.

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, mazat a jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

  • Používejte často nové bloky.
  • ENTER = nový odstavec.
  • SHIFT+ENTER = nový řádek.
  • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
  • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
  • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist